FAQ1

Jak to działa?

Przez czas trwania akcji prowadzimy swego rodzaju przedsprzedaż, zbierając fundusze na pokrycie kosztów wydania. Kupując książki w ramach akcji, otrzymujesz najniższą cenę, a książkę dostaniesz w pierwszej kolejności. O postępach procesu wydawniczego informujemy cię na biężąco. 

Przy niektórych tytułach wzięcie udziału w przedsprzedaży będzie oznaczało również otrzymanie tytułu w limitowanej, „wzbogaconej” wersji (jeśli tak będzie – informację o tym znajdziesz w opisie konkretnej akcji).
Po zakończeniu akcji oraz prac wydawniczych książka będzie dostępna w normalnej dystrybucji, już bez przedsprzedażowej zniżki.

Czy akcja może się nie powieść?

Robimy wszystko, aby się powiodła. Zakładamy też, że brakująca kwota zostanie przez nas dołożona i zwróci się przy sprzedaży w normalnej dystrybucji. Ta rozpoczyna się natomiast wtedy, gdy kończy się akcja, a książka jest już gotowa – co może zająć kilka miesięcy. Jeśli z jakiegoś powodu nie zdecydujemy się na wydanie danego tytułu (na przykład dlatego, że się jej zdecydowanie za mało) zwrócimy ci wpłacone pieniądze w ciągu 48 godzin od zamknięcia akcji.

Kiedy dostanę książkę?

Jak najszybciej będzie to możliwe. A dokładniej? To zależy. Przy niektórych tytułach proces wydawniczy możemy zacząć już na samym początku przedsprzedaży. Przy innych – będzie to moment, w którym akcja osiągnie sprzedaż pozwalającą nam na pokrycie kosztów wydania. Tłumaczenie, redakcja, korekta, projektowanie, skład, druk – na to wszystko potrzebny jest czas. Trzeba się liczyć z tym, że zajmuje to kilka miesięcy. Ile dokładnie? To zależy chociażby od grubości książki. My robimy co w naszej mocy, aby książki trafiały do Was jak najszybciej. Nie chcemy jednak robić niczego na odwal się, więc pewne rzeczy muszą potrwać.